Zainwestuj w umywalkę podwieszaną na szafce lub stelażu z blatem

Szafka łazienkowa pod umywalkę - zalety

Umywalka do łazienki z szafkami na miarę potrzeb

Przestrzeń łazienki to nie tylko miejsce zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych, ale również niezwykle wymagająca strefa relaksu i dbania o komfort. Dlatego właśnie o urządzaniu tego miejsca powinniśmy myśleć i w kontekście stylu, i pewnej ergonomii. Nowoczesne rozwiązania i armatura oraz ceramika dopasowane do potrzeb pozwalają stworzyć łazienkę, o jakiej marzymy, w której z przyjemnością spędzamy czas.

Zalety szafek z umywalką do łazienki

Nowoczesne łazienki stawiają na proste rozwiązania, których odbiciem są designerskie meble łazienkowe.  Praktyczne umywalki podwieszane pojawiają się więc nie tylko w mieszkaniach, ale również w przestrzeniach użytkowych, restauracjach czy pubach. Oszczędzają miejsce i pomagają utrzymać czystość. Poza tym ich różnorodność sprawia, że bez najmniejszego problemu można dobrać odpowiedni model do stylistyki czy też wielkości łazienki. Wiele z nich kusi również nieszablonowym designem, który również znajduje odbicie w innych elementach aranżacji – czyli w wyglądzie wanny, toalety, baterii a nawet w kolorystyce ścian oraz wyborze oświetlenia. Wiele osób decyduje się na proste formy utrzymane w minimalistycznej bieli, która nigdy nie wyjdzie z mody, a dzięki ciekawym dodatkom pozwala stworzyć dokładnie taki klimat, o jakim marzymy.

Zalety szafek z umywalką

Choć umywalka jest obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki to szereg różnych modeli może przyprawić o ból głowy. A to przecież w dużej mierze od niej będzie zależeć cała stylizacja przestrzeni oraz nasza wygoda. Najczęściej sięgamy więc po umywalki podwieszane oraz te wbudowane w szafki, choć popularne stają się również modele nablatowe wykonane z różnych materiałów. Każdy z tych typów ma swoje niewątpliwe zalety i odpowiada na konkretne potrzeby użytkowników. Umywalki podwieszane montowane są bezpośrednio do ściany i zazwyczaj pod nimi nie montuje się szafek i półek. Taka aranżacja doskonale optycznie powiększa przestrzeń i wpisuje się w tak modne trendy minimalistyczne. By całość prezentowała się elegancko, syfon zazwyczaj jest osłonięty ozdobnymi postumentami. Poza wygodą – szczególnie gdy montujemy całą konstrukcję na ścianie i mamy wolną podłogę, warto zwrócić uwagę na fakt, że umywalki podwieszane należą również do najprostszych i najtańszych. Nie zajmują również wiele miejsca i pozwalają bez problemu utrzymać w łazience porządek. Co istotne, przy tego typach umywalek, które montujemy na dowolnej wysokości, możemy wygodnie stanąć i swobodnie bez ograniczeń w postaci na przykład szafki z nich korzystać.

Umywalka na miarę potrzeb

Elementem obowiązkowym przy umywalce jest bateria, która musi być dobrana do wielkości i stylu armatury. Taka konsekwencja pozwala nie tylko bez problemu korzystać z łazienki, ale zapewni również nieszablonowy design. W małych wnętrzach sprawdzają się przede wszystkim umywalki podwieszane, które zajmują niewiele miejsca i dodatkowo optycznie nie zmniejszają przestrzeni. Zaleca się wybór małych modeli o szerokości 40-50 centymetrów z odpowiednią baterią, która nie będzie rozchlapywać wody.  To najchętniej wybierany zestaw, który sprawdza się również w toaletach.

Nowoczesne aranżacje łazienek

Kluczem do tego, by łazienka spełniała swoje funkcje, jest takie dobranie poszczególnych elementów, by uwzględniały potrzeby wszystkich mieszkańców. Poza tym niezwykle istotne będzie dopasowanie armatury i ceramiki do wielkości wnętrza oraz naszych oczekiwań i wybranej stylistyki. W łazience, jak w żadnej innej przestrzeni trzeba zadbać o ergonomię, funkcjonalność i stworzenie klimatu, który będzie świetnie wpisywać się w charakter całego mieszkania. Nowoczesne rozwiązania można zagospodarować funkcjonalnie oraz pięknie. Żeby tak było, potrzebujemy wyposażyć łazienkę w cały szereg niezbędnych elementów, które pozwalają dbać o higienę, ciało i relaks. Podstawą oczywiście będzie funkcjonalna umywalka, które w dużej mierze wpływa na stylizację całego wnętrza, a jej wymiary oraz rodzaj w znaczący sposób wpłyną na to, jak będziemy się w łazience czuć.

Stylowa łazienka

Najpopularniejszym trendem ostatnich lat jest minimalizm, który stawia na biel, światło, proste bryły oraz rezygnację z dodatków. Takie wnętrze optycznie wygląda na większe, a funkcjonalny układ pozwala bez problemu korzystać ze sprzętów. W łazienkach pojawiają się więc umywalki podwieszane, które nie zajmują miejsca na podłodze, ponieważ są montowane do ściany. Syfon zostaje ukryty za różnego rodzaju postumentami. Z założenia również pod tego typu modelem nie montuje się szafek czy półek. To rozwiązanie nie tylko otwiera przestrzeń, ale również sprawia, że możemy wygodnie stanąć blisko umywalki bez ryzyka uderzenia się w palce. Oprócz tego bez problemu można posprzątać całą podłogę, co jest niewątpliwą zaletą elementów podwieszanych i poza umywalką pojawiają się w łazienkach miski WC, bidety czy też szafki łazienkowe białe zamontowane na ścianie. Poza wizualną atrakcyjnością ten rodzaj instalacji pozwala na umiejscowienie ceramiki na dowolnej wysokości. A taki układ sprawdza się na przykład w przestrzeniach dedykowanych dzieciom, w restauracjach czy hotelach. Profesjonalne szafki łazienkowe producent zapewnią stylowy wygląd każdej łazience.

Wystrój jak marzenie

Popularność stelaży podtynkowych wynika przede wszystkim z trendów minimalistycznych, które ograniczają dość wyraźnie ilość mebli, dodatków i gadżetów. Do tego typu zabudowanej konstrukcji montuje się umywalki podwieszane oraz inne elementy, które chcemy umieścić nad podłogą. W ten sposób oszczędzamy miejsce i tworzymy również higieniczne miejsce, o które łatwo dbać. Poza tym specjaliści podkreślają, że stelaże pozwalają w najprostszy sposób zmienić aranżację całej łazienki, ponieważ na dobudowanej ściance czy wyspie bez problemu montuje umywalkę podwieszaną, bidet czy miskę WC praktycznie bez ograniczeń. Takie rozwiązanie nie tylko nadaje całości zupełnie innego charakteru, ale również pozwala wyodrębnić określone strefy, ale również tworzy ergonomiczne i bezkolizyjne wnętrze, co szczególnie w łazience jest bardzo istotne. Poza tym to trwałe, oryginalne i ciekawe aranżacje, które będą nam służyć przez lata. Warto zwrócić uwagę, że wytrzymałość umywalki podwieszanej montowanej na stelażu wynosi 100 kg, a samą konstrukcję dobieramy do rodzaju ściany oraz samej zabudowy. Wielkość umywalki zazwyczaj jest determinowana przez metraż łazienki i nasze oczekiwania, a jej styl od tego, co nam się po prostu podoba.

Nasze kolekcje posiadają własną duszę i charakter.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych mebli i wanien.
ul.Spacerowa 1
83-010 Straszyn