Jakie lustro do łazienki wybrać?

Łazienka to bardzo wymagająca przestrzeń. Poza wykonywaniem różnych zabiegów higienicznych, to tutaj również się relaksujemy. Odpowiedni klimat wprowadzają kolory, światło a także niezbędne lustra. To podstawowe wyposażenie łazienki, ponieważ służy nie tylko dbaniu o ciało i urodę, ale także w rewelacyjny sposób powiększa optycznie wnętrze i może nadać mu zupełnie innego charakteru. Oczywiście to również doskonały dodatek, który podkreśla styl całej łazienki. Spośród szeregu różnych propozycji znajdziemy lustra minimalistyczne, jak i te, które rewelacyjnie wpisać się będą w trendy vintage a nawet glamour.

Lustro w ramie czy wklejone w płytki?

Lustra w łazience pełnią z pewnością rolę praktyczną, ale są również niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym i designerskim. Z założenia również są tak samo niezbędne jak umywalka, wanna czy prysznic. Wybór konkretnego modelu oraz jego wielkości będzie więc zależny od ilości miejsca, jakim dysponujemy, oraz konkretnej wybranej stylistyki. Najczęściej oczywiście lustro pojawia się nad umywalką. Ułatwia zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne, a także powiększa wnętrze, szczególnie gdy je odpowiednio oświetlimy. Wiele osób decyduje się na montaż dużej tafli lustra, która zastępuje kafelki. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne oraz skutecznie zmienia proporcje łazienki.

Jakie są zalety lustra w łazience? A może lustro frezowane?

Przede wszystkim lustro odpowiedniej wielkości, powieszone na konkretnej wysokości umożliwia przeglądanie się w tafli każdemu z domowników. I właśnie potrzeby wszystkich korzystających należy wziąć pod uwagę. Najczęściej przed lustrem golimy się oraz robimy makijaż, ale służy również przy innych zabiegach pielęgnacyjnych. By je wykonać dobrze, należy zadbać także o oświetlenie. Lustro wklejone w płytki to praktyczne rozwiązanie także dlatego, że najczęściej robi się je na wymiar i dokładnie uzupełnia ono wolną przestrzeń. Duża tafla zaspokaja również potrzeby wszystkich mieszkańców. Jeśli chcemy zadbać o efekty dekoracyjne, możemy zdecydować się na różnego rodzaju podświetlenie lub też frezowane brzegi.

Szafka z lustrem

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie przestrzeni za lustrem do przechowywania. To opcja szczególnie popularna, gdy mamy niewielką łazienkę. Płaska szafka z lustrem pozwoli przechować kosmetyki, akcesoria czy też leki w bezpiecznym miejscu. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również idealnie wpisuje się w trendy minimalistyczne. W większych łazienkach można spotkać się również z lustrami stojącymi, a na indywidualne potrzeby producent designerskich mebli łazienkowych posiada produkty ruchome na specjalnych wysięgnikach. Pozwalają one zmienić w prosty sposób kąt odbicia, a także wysokość tafli.

Poza wymiarami oraz kształtem lustra w łazience niezwykle ważne będą jego parametry. Pod taflami montowanymi zamiast płytek można położyć matę grzewczą, która zminimalizuje ryzyko parowania. W wymagającej przestrzeni najlepiej sprawdzają się lustra kryształowe. Przy klejeniu do ściany wystarczy grubość 4 mm, a modele do oprawiania czy też o dużych płaszczyznach powinny mieć nawet 5-6 mm. Dodatkowo lustra łazienkowe wzmocnić można specjalną folią. Warto pamiętać, że tego typu produkty narażone będą na działanie wilgoci i wysokich temperatur, więc warto zainwestować w odpowiedniej jakości ozdobę, bo jej zmiana może być kłopotliwa.

Nasze kolekcje posiadają własną duszę i charakter.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych mebli i wanien.
ul.Spacerowa 1
83-010 Straszyn