Fronty do szafek łazienkowych - nasze propozycje

Remont mieszkania to jeden z najbardziej stresujących momentów, które kojarzą się z mnóstwem zamieszania, podejmowaniem trudnych decyzji (ważących o wygodzie domowników), czy wydatkami. Nie trzeba jednak urządzać domowych rewolucji, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt i odświeżyć wygląd mieszkania. Dotyczy to zarówno salonu, kuchni, jak i łazienki. To właśnie na tym ostatnim pomieszczeniu skupimy się w tym poradniku.

Nowe wnętrze

Wymiana mebli to spory wydatek, a także niepotrzebny kłopot – stare meble trzeba rozebrać, wynieść, a potem głowić się, co z nimi zrobić. Później przychodzi pora na transport i składanie nowych kompletów. Istnieje jednak sposób, aby całkowicie odświeżyć design w łazience – wystarczy kupić nowe fronty do szafek łazienkowych.

Jakość przede wszystkim

Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać, z jakich materiałów zostały wykonane fronty. Jest to szczególnie ważne w tak wymagającym pomieszczeniu jak łazienka. Bardzo dużą rolę odgrywa sposób wykończenia, która decyduje o trwałości frontów. Istotny jest rodzaj okleiny, a także rodzaj innych warstw wierzchnich (nawet bardziej niż sama jakość drewna, czy płyty meblowej). Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie powłoki dolomitowej, która doskonale chroni przed wilgocią. Taką technologię możemy znaleźć w meblach łazienkowych marki Sanitti. Dolomit to minerał, który po nałożeniu na fronty daje powierzchnię odporną na wodę, ale również nadaje piękny blask meblom.

Nowoczesna łazienka

W nowoczesnych łazienkach doskonale sprawdzają się fronty do szafek o gładkiej, lśniącej powierzchni. W minimalistycznym wnętrzu należy zadbać również o takie detale jak uchwyty do szuflad i drzwi. Świetnie pasują tutaj proste, metalowe modele, które podkreślają prostotę nowoczesnych wnętrz.

 Drzwiczki do szafek łazienkowych

Miłośnicy stylu klasycznego mogą postawić na dobrze zabezpieczone lite drewno bądź płyty meblowe wykończone np. dębową okleiną. Taki kolor dodaje szyku, co doskonale oddaje styl klasyczny. Blisko znajduje się również styl rustykalny, który podkreślą fronty do szafek łazienkowych z frezami i ozdobnymi uchwytami (warunkiem jest tutaj zastosowanie litego drewna).

Duża czy mała?

Do małych pomieszczeń należy stosować fronty utrzymane w jasnej kolorystyce, która pomoże optycznie powiększyć wnętrze. Uniwersalnym rozwiązaniem jest dobór białych frontów, najlepiej bez wzorów. Można zastosować również modele w wysokim połysku lub pokryte lustrem, które odbijają światło. Z kolei duże łazienki dają więcej możliwości – tutaj możemy pobawić się kolorami np. za pomocą kontrastujących akcentów w formie czerwonych, czy czarnych frontów. Takie fronty znajdziemy w linii mebli Delta marki Sanitti. Klasyczna czerń dodaje szyku i elegancji, dlatego z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom minimalizmu oraz nowoczesnego designu.

Zamiast litego drewna

Lite drewno wprowadza do wnętrza świetny, naturalny klimat. Piękne usłojenie drewna pasuje do łazienek, które nawiązują do stylu skandynawskiego. Miłośnicy takich wnętrz powinni jednak rozważyć bezpieczniejszą opcję, czyli fronty łazienkowe pokryte fornirem. Fornir to cienka warstwa drewna, która zabezpiecza płytę MDF, a jednocześnie nadaje jej wygląd litego drewna.

Nasze kolekcje posiadają własną duszę i charakter.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych mebli i wanien.
ul.Spacerowa 1
83-010 Straszyn