Co wyróżnia nowoczesne wanny wolnostojące?

Niewątpliwie po ciężkim dniu wiele osób marzy o długiej relaksującej kąpieli. Wtedy doskonale sprawdza się wanna, która coraz częściej staje się domowym SPA. Z drugiej strony w nowoczesnych wnętrzach zaczynamy stawiać na designerskie meble łazienkowe. Może właśnie dlatego do łask wracają wanny wolnostojące, które są synonimem luksusu, a także świetnie odpowiadają na trendy urządzania przestronnych salonów kąpielowych. Tego typu modele nie sprawdzają się natomiast w niewielkich łazienkach. Wanny wolnostojące to idealne miejsce, by przygotować relaksującą kąpiel. Z drugiej strony to także niezwykle estetyczny gadżet, który warunkuje stylistykę całego wnętrza. Zazwyczaj umiejscowione są w centralnym miejscu pokoju, a nowoczesne, klasyczne czy też retro aranżacje zachwycają i oko, i ciało. To wygodne i przede wszystkim niezwykle oryginalne i trwałe rozwiązanie.

Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Swoją popularność wanny wolnostojące zawdzięczają zarówno ciekawemu designowi, jak i komfortowi, który zapewniają. Poza tym wprowadzają do łazienki wrażenie luksusu i wytworności niezależnie od tego, w jakim są kształtcie czy też, z jakiego materiału są zrobione. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wanny dolomitowe z lanego marmuru. Wiele z nich dostępnych jest w rozbudowanej palecie kolorystycznej a także w fantazyjnych wzorach. Zaletą jest ich nietuzinkowość, wygoda oraz fakt, że już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę.

Co istotne, wanny wolnostojące są dostępne w każdym wymiarze i kształcie (zobacz naszą wannę dwuosobową). Dlatego właśnie bez problemu dobierzemy model, który nas zachwyci, wpisze się w potrzeby oraz wielkość pomieszczenia, jakim dysponujemy. Najczęściej wybierane są modele owalne oraz asymetryczne i prostokątne w różnych wymiarach. Celem jest przede wszystkim stworzenie idealnej przestrzeni do wypoczynku, pielęgnacyjnych rytuałów, a także pięknego wnętrza, w którym wanna wolnostojąca będzie grać pierwsze skrzypce i to właśnie ona powinna determinować całą aranżację.

Warianty, wzory, kolory

Paleta modeli wanien wolnostojących jest bardzo duża. Na rynku pojawiają się nawet produkty dedykowane do małych łazienek, choć nie ulega wątpliwości, że takie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w przestronnych wnętrzach. Poza szerokością i długością modelu warto zwrócić uwagę na głębokość i wysokość. To one odpowiadają za komfort codziennego korzystania z wanny. Na ergonomię na pewno wpłynie również kształt wanny wolnostojącej. I to on jest podstawowym kryterium wyboru. Poza tym za cenę, trwałość oraz wygląd odpowiada materiał, z którego wanna jest zrobiona. Niezwykle ważne będzie zarówno wykończenie wnętrza wanny, jak również jej obudowy, która wpływa na stylistykę całości łazienki.

Nasze kolekcje posiadają własną duszę i charakter.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych mebli i wanien.
ul.Spacerowa 1
83-010 Straszyn